Oceń Podstawówkę
Oceń Podstawówkę

Prywatna Szkoła Podstawowa Magdalena Jakubiak

Typ: brak specyfiki | niepubliczna

Patron:

Brak patrona

Dane adresowe:

97-300 Piotrków Trybunalski
ul. ul. Dmowskiego 38d
woj. łódzkie

Dane kontaktowe:

tel. 666 891 460
fax. brak danych

Strona www:

www.jakubiakszkola.pl

Informacje:

ilość dzieci: 92
ilość nauczycieli: 27
ilość oddziałów: 1

Ocena podstawówki

Ilość ocen: 9

Ocena ogólna:

Kadra:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Ranking podstawówki

Powiadom znajomego

Powiadom mnie o nowych opiniach

Opis podstawówki

Brak opisu podstawówki

Opinie o podstawówce

Pamiętaj!
Opinie w serwisie ocenpodstawowke.pl są subiektywnymi ocenami rodziców. Korzystaj z serwisu mądrze i podchodź do informacji z rezerwą.
autor: Agnieszka Ciołkowska-Paliwoda
dodano: 2016-06-26 21:26:50

Ocena ogólna: 2

Kadra: 4
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 1

Drodzy Rodzice!
Nie wierzcie w żadne obietnice właścicielki szkoły. Czego to miało nie być!!!
Kiedy wyraziłam swoją opinię, że jestem bardzo niezadowolona ze szkoły, zostałam przez właścicielkę nazwana "miernotą,która nic nie robi a atakuje o wszystko". Kiedy moja córka z koleżanką poszły do dyr.szkoły i chciały opowiedzieć o ważnej dla nich sprawie,właścicielka powiedziała: "weź je stąd wyprowadź bo będę miała zmarnowany dzień"-i to jest to serce dla dzieci!
Wyniki egzaminu szóstoklasisty- normalne, jak we wszystkich szkołach, nawet wiejskich.Najgorzej matematyka,to mówi samo za siebie. Przedmiot chyba najważniejszy!
A języki,jakaś fanaberia właścicielki. Jakby nie można było w podstawówce nauczyć się dobrze jednego, żeby w gimnazjum było lżej.
A prawie codziennie 8 lekcji? to norma dla 11-13 latków. Do tego praca domowa.
A obiady w szkole? Czy to można nazwać obiadem? Tego nie dało się jeść. Ale w ofercie są obiady z dwóch dań!
Zmieniający się nauczyciele w tempie bardzo szybkim,to też jest ciekawe zjawisko.
Liczą się stroje, wysokość koturny w butach, pochwały, no i kasa!
A co było dla dzieci kupowane za 300 zł każdego roku szkolnego a potem za 150 zł? Kiedy poprosiłam grzecznie o rozliczenie ,właścicielka wrzasnęła:"ma pani w umowie napisane, że trzeba zapłacić?" A na poczęstunek wigilijny zbiera jeszcze po 10 zł!
Budynek szkoły też jest dosyć ciekawym obiektem. Na ciasnych korytarzach dzieci spędzają przerwy. Nie ma holu, ani wiosną ani latem nie mogą w czasie przerwy zaczerpnąć świeżego powietrza. W koszmarne upały zamknięci w budynku bo nie ma warunków.
A podobno ma być jeszcze prywatne liceum... A potem prosto na piotrkowską sorbonę!zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (1)

autor: Patrycja Wójcicka
dodano: 2013-11-17 10:39:26

Ocena ogólna: 6

Kadra: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6

Jestem mamą trójki dzieci, z czego starsza dwójka uczęszcza do piątej i trzeciej klasy, a najmłodsza córeczka - do przedszkola, będącego placówką połączoną organizacyjnie ze szkołą.
Bardzo sobie cenię sobie możliwość takiej kontynuacji edukacji szkolnej; dzieciaki tworzą zgraną grupę już od przedszkola, są ze sobą bardzo zżyte i tolerancyjne.
Atmosfera w szkole jest bardzo przyjazna dzieciom, nauczyciele są nastawieni na indywidualne podejście do każdego dziecka, a co bardzo ważne są także w każdej chwili są dostępni dla rodziców i otwarci na ich sugestie, na bieżąco informują o sukcesach i kłopotach dziecka.
Szkoła jest bezpieczna, doskonale wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt naukowy. Wielkim atutem jest także wielokrotny udział szkoły w programach unijnych, wspierających edukację uczniów, a także duża zachęta dzieci do uczestnictwa w przeróżnych konkursach, w których osiągają bardzo dobre wyniki.
Oferta zajęć dodatkowych jest szeroka - każde dziecko znajdzie coś dla siebie: basen, karate, piłka nożna, taniec, fitness, zumba, zajęcia plastyczne, język francuski. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się angielskiego (duży wymiar godzin) i niemieckiego, także język polski jest na wysokim poziomie. Wszystkie zajęcia dodatkowe oraz smaczny obiad i przekąski są wliczone w opłatę miesięczną, dodatkowo dzieci uczestniczą w wielu zajęciach kulturalnych (filharmonia, teatr, kino, akademie), mają organizowane zabawy szkolne, w związku z różnymi okazjami (halloween, andrzejki, mikołajki, pierwszy dzień wiosny - nocowanie w szkole).
Moje dzieci chodzą do szkoły bardzo chętnie, również my rodzice danej klasy zaprzyjaźniamy się ze sobą, razem dbając o dobry kontakt z nauczycielami i dyrekcją.
Jestem bardzo zadowolona i dumna, że moje dzieci uczęszczają do Szkoły Podstawowej Pani Magdaleny Jakubiak i polecam tę Szkołę wszystkim dzieciakom i ich rodzicom!

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

autor: KATARZYNA SZYMAŃSKA
dodano: 2013-11-15 19:15:07

Ocena ogólna: 6

Kadra: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6

Bardzo przyjazna szkoła dla dzieci. Tam dzieciaki się uśmiechają. Kadra pedagogiczna stara się dbać o dobro dzieciaków.

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

autor: Justyna Lasota
dodano: 2013-11-12 13:03:00

Ocena ogólna: 6

Kadra: 5
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6

Jestem mamą pierwszoklasistki, więc moja ocena dotyczy obserwacji trwającej 2 miesiące.
Kadra: nauczyciele (z małymi wyjątkami wymagający), w większości dobrze prowadzący zajęcia. Dziecko dużo rozumie dzięki właściwemu sposobowi przedstawienia wiedzy, prawie samodzielnie już odrabia lekcje. Muszę jeszcze dodać, że nauczyciele chętnie współpracują z rodzicami i są to bez wyjątku bardzo miłe osoby.
Wyposażenie: Dużo miejsca, ładnie, bezpiecznie, czysto. Duży plus za szafki dla każdego ucznia na przybory i książki, których nie musi nosić codziennie.
Zajęcia dodatkowe: dużo i różnorodne: min. taniec, basen, fitness, plastyczne, piłka nożna, karate. Córka jest w szkole codziennie do ok. 15:30 i praktycznie cały czas po lekcjach obowiązkowych ma wypełniony wybranymi przez siebie zajęciami dodatkowymi. Wspomnę tu też o zajęciach świetlicowych prowadzonych przez Panią Monikę, która ogarnia grupę dzieci w dla mnie niezrozumiały sposób. Jednocześnie z częścią dzieci wykleja obrazki z kolorowych papierów, z innymi odrabia lekcje, z kolejnymi lepi "plastusie" z plasteliny i wiele innych. Na pewno żadne dziecko tu się nie nudzi.
Podsumowując jestem zadowolona z wyboru tej szkoły dla mojego dziecka, za rok moja druga córka też rozpocznie tu naukę. Mogę z pewnością polecić te szkołę niezdecydowanym rodzicom.

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

autor: Anna Nowak
dodano: 2013-11-12 08:41:08

Ocena ogólna: 5

Kadra: 5
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 5

Priorytetem przy wyborze szkoły było dla mnie zapewnienie moim dzieciom bezpieczeństwa. Jest to mała szkoła, więc dzieci są pod "kontrolą". Kolejny "+" to wysoki poziom nauczania, choć nie mam konkretnego porównania z poziomem nauczania w innych szkołach. Myślę, że w każdej szkole trzeba się uczyć, 2 czy 3 języki dodatkowe są jakąś zachętą , ale uważam że przede wszystkim nasze dzieci powinny dobrze nauczyć się języka ojczystego. Nauka języków obcych wymaga ogromnego zaangażowania i motywacji, a przy w sumie 4 językach ciężko mówić o wielkiej "euforii" wśród dzieci, może prędzej o euforii wśród rodziców?? Tak czy owak, dzieci mogą poznać kilka języków i zdecydować z którym chciałyby mieć do czynienia w przyszłości. Dużym plusem jest to, że klasy liczą 12-max.18 dzieci, co na pewno ułatwia nauczycielom tzw. indywidualne podejście do ucznia. Wyposażenie szkoły jest na wysokim poziomie. Szkoła jest czysta, kolorowa, klasy duże i przestronne. Dzieci posiadają w klasach swoje szafki, co sprawia że nie ma konieczności dźwigania wszystkich zeszytów i książek. Jeśli chodzi o kadrę, to mogę oceniać ją tylko na przykładzie kilkunastu poznanych (jeszcze nie do końca wszystkich w równym stopniu) nauczycieli. W większości są to wykwalifikowane osoby, zaangażowane w swoją pracę. Ale wiem, że kwalifikacje, to nie tylko dyplom i doświadczenie. To przede wszystkim tzw. powołanie do pracy z dziećmi, to budowanie autorytetu, ogromne zaangażowanie i cierpliwość. A tego niestety brakuje kilku nauczycielom, oczywiście w każdej szkole. Mówienie tu o kadrze specjalistów wg. mnie jest małym nadużyciem, bowiem aby nazwać siebie specjalistą w jakiejkolwiek dziedzinie, potrzeba ogromnego doświadczenia, wybitnych zdolności(które się posiada bądź nie), a na takie rzeczy pracuje się latami. Przy średnim wieku nauczycieli tj. ok.30 lat, trudno tu mówić o wybitnych specjalistach. Ale zapewne są to osoby wykwalifikowane. Co do zajęć dodatkowych to owszem są, ale z tego co wiem, są też w innych szkołach. Ważne dla mnie jest konsekwentne przestrzeganie wszelkich zasad dotyczących zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa oraz zdecydowane przeciwstawianie się łamaniu tych zasad. Najważniejszą misją szkoły w tej rzeczywistości jest wg mnie nauczenie dzieci poza teorią, życia w grupie, pozbycia snobizmu, materializmu, że dyplomy, nagrody, pochwały itp. to nie wszystko. Ważne jest uświadomienie im, że w życiu nie zawsze jesteśmy na piedestale i że nie średnia ocen czyni z nas mądrego, dobrego i zaradnego człowieka. A może to powinniśmy sobie uświadomić my - rodzice?? Wierzę, że wszyscy nauczyciele uczący w tej szkole uczą dzieci z ogromną pasją i zaangażowaniem. Póki co nie zamierzam zmieniać dzieciom szkoły. Pewne niedociągnięcia, jeśli są - to są do naprawienia, bo przecież nie ma szkół idealnych. Oczywiście będę się wszystkiemu bacznie przyglądać.

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

autor: ŻANETA MICHAŁEK
dodano: 2013-11-11 20:37:45

Ocena ogólna: 6

Kadra: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6

Jestem mamą Weroniki ,która obecnie chodzi do II klasy Prywatnej Szkoły Pani Magdaleny Jakubiak
Szkoła pod każdym względem spełniła moje oczekiwania.
Nauka jest na wysokim poziomie, jest duży nacisk na języki obce. Grono pedagogiczne jest profesjonalne i dobrze przygotowane merytorycznie. Istnieje możliwość zajęć dodatkowych takich jak: taniec, fitness, basen, piłka nożna, karate, język francuski.
Polecam innym rodzicom

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

autor: Agnieszka Ścieglińska
dodano: 2013-11-09 22:05:32

Ocena ogólna: 6

Kadra: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6

Szkoła XXI wieku,dzieci chętnie i z uśmiechem uczęszczają do szkoły,miła i przyjemna atmosfera,indywidualne podejście do ucznia,zajęcia dodatkowe,gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zdolności

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

Komentarze do opinii:

Dodaj komentarz do opinii

autor: Marta Knapik
dodano: 2013-11-07 18:44:22

Ocena ogólna: 6

Kadra: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6

Szkoła XXI wieku, indywidualne podejście do uczniów, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań, dzięki zajęciom dodatkowym, miła i przyjemna atmosfera oparta na życzliwości i szacunku

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

autor: Aneta Żurawska
dodano: 2013-11-07 15:20:13

Ocena ogólna: 6

Kadra: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6

Bardzo indywidualne podejście do każdego ucznia, dostęp do wyspecjalizowanej kadry specjalistów, ciekawie prowadzone zajęcia, szeroka oferta zajęć dodatkowych. Dużym atutem jest również nowoczesna baza dydaktyczna.

zgłoś do moderacji

Link   skomentuj tę opinię (0)

Oceń podstawówkę

Komentarz do oceny (wymagany)

Podpisz się imieniem i nazwiskiem aby dodać wiarygodności opinii
(nie będzie publikowany)

Ocena ogólna:

Kadra:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Treść:

Zapoznałem sie i akceptuję regulamin

Aby uniknąć fałszywych opinii wymagane jest potwierdzenie swojej opinii poprzez wiadomość e-mail, którą otrzymasz po wysłaniu oceny. Zarejestruj się aby tego uniknąć.